سالن عقد کالسکه آمده  اعزام عاقد به محل شما بوده و نسبت به مسافت و زمان هزینه ای متفاوت و جداگانه دارد.
ساعت کاری سالن عقد کالسکه ۱۰ صبح لغایت ۱۹ بعدازظهر می باشد.

instagram : _kaleske.co_ 

سالن عقد کالسکه

همه روزه
از ساعت ۱۰ صبح الی ۱۹

چهار راه حیدر خانی و باقری(خاور و ولیعصر)، پلاک517، طبقه 3، واحد8، زنگ 508*

09126040105

02177197114

  •  دسته‌بندی نشده   •  آداب و رسوم عقد ایرانی

آداب و رسوم عقد ایرانی

در بیشتر اقوام و شهرهای ایرانی مراسم نامزدی یا عقد را خانواده دختر خانم برگزار می‌ کند و تمام مخارج آن را هم بر عهده می‌ گیرد و آقا داماد و خانواده با کیک و گل به مراسم می‌ روند. در بعضی شهرها مراسم در خانه عروس یا در سالن عقد برگزار می‌ کنند اما میوه و شام مراسم را خانواده داماد تهیه می‌ کند و به خانه دختر خانم می ‌آورند. بعضی اقوام هم رسم دارند که خانواده عروس و داماد هر کدام برای فامیل خودشان در سالن عقد یک مراسم نامزدی یا عقد ترتیب می‌ دهند. در مورد تمام این موارد باید در مجلس بله برون توافق کنید و مسئولیت‌های توافقی را به گردن بگیرید.
گاهی مراسم عقد به سبک جدید برگزار می شود که با شکوه تر است این مراسم به نام عقد آریایی است که در سالن عقد جملاتی در بین زوجین تبادل می شود. عقد آریایی کاملا فورمالیته بوده و مناسب برای فیلم برداری است. این مراسم عقد آریایی هزینه نسبتا بالایی نیز دارد.
از دیگر آیین ایرانیان این است که سفره عقد بايد به روي زمين چيده شده و عروس و داماد در پائين سفره بنشينند. معمولا عقد درخانه پدر عروس برگزار مي شود . عروس نیز زماني وارد مجلس مي شود که تمامي مهمان ها آمده باشند و داماد بايد در طرف راست عروس بنشيند که اين نيز باز مي گردد به آیيني زرتشتي. معمولا یک ترمه در وسط يک پارچه سفيد قرار مي گيرد که وسايل عقد بر روي آن چيده مي شوند. سفره عقد در مراسم عقد پهن می گردد و عروس و داماد بر سر آن می نشینند و به خطبه عقد گوش می‌ کنند. آینه در قسمت بالای سفره،روبه‌روی عروس و داماد قرار می گیرد به این دلیل که آنها یکدیگر را در آینه ببینند تا دل‌هایشان نسبت به هم مانند آینه صاف و زلال باشد. قرآن مجید نشانه‌ای از تایید وصلت از سوی خدا و جانماز گواهی برای پایبند بودن عروس و داماد به اصول دینی است. نبات به عنوان شیرینی دوران زندگی است و اغلب از زعفران اعلا در یک ظرف بسیار زیبا و یا در یک ظرف چند طبقه چیدمان می‌ شود و گاهی اوقات از روبان و یا تورهای زیبا برای تزئین آن استفاده می‌ کنند. نان و پنیر و سبزی برای برکت زندگی در سفره استفاده می‌شود و اغلب اوقات در کنار نان، پنیر می‌گذارند و آن را نشانه وسعت روزی می‌دانند

Leave a reply

تماس با ما
صفحه اینستاگرام
کانال تلگرام ما
از ما بپرسید
02177197114
X
زمان پاسخ گویی 9:30 الی 17:30