سالن عقد کالسکه آمده  اعزام عاقد به محل شما بوده و نسبت به مسافت و زمان هزینه ای متفاوت و جداگانه دارد.
ساعت کاری سالن عقد کالسکه ۱۰ صبح لغایت ۱۹ بعدازظهر می باشد.

instagram : _kaleske.co_ 

سالن عقد کالسکه

همه روزه
از ساعت ۱۰ صبح الی ۱۹

چهار راه حیدر خانی و باقری(خاور و ولیعصر)، پلاک517، طبقه 3، واحد8، زنگ 508*

09126040105

02177197114

  •  دسته‌بندی نشده   •  تاریخچه خرید مراسم عقد

تاریخچه خرید مراسم عقد

تاریخچه خرید مراسم عقد

در گذشته، تعداد بسیار زیادی از مردم کشور ما، جزو طبقات متوسط رو به پایین جامعه به شمار می رفتند و کشور ما توسعه نیافته بود و مردم رفاه نسبی نداشتند. مردم تنها خرید اقلام ضروری انجام می دادند، حتی برای خرید بسیاری از لوازم، اصلا احساس نیاز نمی کردند. لباس های نو و جدید برای اعضای خانواده، سالی یک بار عید تا عید خریداری می شد، لوازم لوکس، لوازم آرایشی و بهداشتی، تنها برای تازه عروس و دامادها بود. بنابر این، رسم بر این اساس بود که لوازم آرایشی، لباس های لوکس و مجلسی، طلا و جواهرات و بسیاری از وسایل دیگر، در موقع عقد و عروسی از طرف خانواده ی داماد برای عروس خریداری شود. پس خرید یکسری لوازم، تنها هدیه ای بود برای نو عروسان تا در منزل خود از این وسایل استفاده کنند.

خرید دسته جمعی

همانطور که در بخش قبل بیان شد برای این مدل خریدها که کم تر اتفاق می افتاد تعداد زیادی از فامیل و اقوام درجه یک به همراه عروس و داماد به خرید می رفتند و به آن ها شاد باش می گفتند حتی در این خرید داماد برای هر یک از اعضایی که به همراه او به خرید آمدند هدیه ای خریداری می کرد و به رسم یادبود به آن ها می داد.

تغییر آداب از گذشته تا به امروز

آداب و رسوم برگزاری مراسم عقد و عروسی و یا خرید عروس در زمان قدیم با امروزه تفاوت بسیار زیادی دارد. در زمان قدیم برای برگزاری مراسم عقد یا عروسی تنها به یک مهلت چند روزه نیاز بود تا مراسم برگزار شود اما مراسم های امروزی از چند ماه قبل برنامه ریزی می شود و عروس داماد به دنبال سالن عقد و لباس و ارکستر و متن عقد آریایی و تاج گل و غیره می روند. از سوی دیگر خرج های اضافی مانند سالن عقد و عروسی تشریفات نیاز نبود و در منازل مراسم برگزار می شد اما امروزه محل برگزاری مراسم با توجه به موقعیت مکانی منزل عروس انتخاب می شود برای مثال اگر شرق باشد دفتر ازدواج شرق و اگر غرب باشد دفتر ازدواجی که به سمت غرب شهر نزدیک باشد انتخاب می شود.

Leave a reply

تماس با ما
صفحه اینستاگرام
کانال تلگرام ما
از ما بپرسید
02177197114
X
زمان پاسخ گویی 9:30 الی 17:30