ازدواج دانشجویی

در ابتدا به مزایای این نوع ازدواج می پردازیم و سپس به نکاتی که نباید نادیده گرفته شوند.

اولین موضوع پراهمیت درباره ی ازدواج دانشجویی، شناخت و یافتن همسر مناسب در دانشگاه است. این سبک ازدواج امکان این را به شما می دهد که با کسی آشنا شوید که از لحاظ سنی تقریبا در یک رده قرار دارید، همچنین در فضای اجتماعی مشابهی با هم قرار داشته و حتی ممکن است در یک رشته ی تحصیلی مشترک هم تحصیل کنید که این خود زمینه ی تفاهم بسیاری را ایجاد می کند و در واقع شما را به هم نزدیک تر می کند.
این فرصت که حدودا مدت 2 سال دانشجویان در کنار هم به تحصیل می پردازند یک مزیت برای شناخت و آشنایی بیشتر از یکدیگر می باشد و می توانند با خصوصیات رفتاری هم بیشتر آشنا شوند. گرچند این دیدارهای هر روزی معایبی هم دارد که باعث می شود دختر و پسر بیشتر به هم وابسته شوند و روابط عاطفی بین آن ها زیاد شود که منجر به عدم شناخت و درک عمیق از یکدیگر می شود.

ازدواج دانشجویی | دفتر ازدواج شرق | سالن عقد | کالسکه

نکات قابل توجه در ازدواج دانشجویی

در محیط دانشگاه افراد مختلف با فرهنگ ها و آداب و رسوم مختلف در کنار هم قرار می گیرند. ممکن است همکلاسی شما از شهری با صدها کیلومتر فاصله در کنار شما باشد و تحت تاثیر آداب و رسومی باشد که بسیار با رسوم و عقاید شما فرق دارد. بنابراین به این نکات توجه داشته باشید و فقط تحت تاثیر اشتراکاتی از قبیل رشته ی تحصیلی یا سلیقه ی شخصی قرار نگیرید و اقدام به گام نهادن در زندگی مشترک نکنید البته با درک متقابل می شود مسائلی از این قبیل را با موفقیت پشت سر گذاشت.
یکی دیگر از مزیت های ازدواج دانشجویی هزینه های بسیار کمتری است که صرف مراسم عقد و ازدواج آن ها می شود. همواره عروس و داماد باید هزینه های بسیاری را برای کرایه ی سالن عقد ، لباس عروس و سایر هزینه های شب عروسی بپردازند که با توجه به تمهیداتی که دولت برای ازدواج های دانشجویی در نظر گرفته بخش بسیاری از این مخارج لحاظ می شود. برخی از زوجین مراسم عقد ساده ای را در در یک دفتر ازدواج میگیرند و پس از آن در مراسم ازدواج دانشجویی حضور پیدا می کنند. شما زوجین عزیز می توانید در ابتدا برای جاری شدن خطبه ی عقد به کالسکه، دفتر ازدواج شرق و یکی از بهترین های این دفاتر یعنی دفتر ازدواج تهرانپارس مراجعه کنید و خاطره ی خوبی را برای خود رقم بزنید.