ازدواج سنتی یا مدرن ؟

در گذشته اکثر ازدواج ها به روش سنتی انجام می شد. به این صورت که خانواده ها برای ازدواج دختر و پسر تصمیم می گرفتند و گاهی دختر و پسر تا روز عقد همدیگر را ندیده بودند. البته در گذشته ازدواج فامیلی رواج بیشتری داشت و اگر خانواده ی عروس و داماد با هم نسبت فامیلی داشتند، دختر و پسر این شانس را داشتند که از قبل نسبت به هم شناخت داشته باشند. گونه ی دیگری از ازدواج که به تدریج با الگوبرداری از کشورهای اروپایی در کشور ما مرسوم شد، ازدواج به سبک مدرن نام دارد. دراین نوع ازدواج ها که بیشتر مطابق با فرهنگ کشورهای غربی است، دختر و پسر خود باهم آشنا می شوند و همدیگر را انتخاب می کنند. گاهی پس از آشنایی و شناخت خانواده ها را در جریان می گذارند و اعلام آمادگی ازدواج می کنند. گاهی نیز مدتی به برقراری رابطه باهم ادامه می دهند و پس از آن درصورت وجود رضایت بین آن ها اقدام به ازدواج می کنند.
اما برگزاری مراسم عقد و ازدواج در هر دو سبک سنتی و مدرن تقریبا به یک شیوه انجام می شود. عروس و داماد به همراه خانواده های خود به یک دفتر ازدواج مراجعه می کنند. دفتر ازدواج شرق همواره آماده ی برگزاری مراسم عقد به بهترین نحو می باشد. شما با انتخاب یک سالن عقد زیبا مهترین شب زندگی تان را بسیار خاطره انگیز می کنید.

ازدواج مدرن بهتر است یا ازدواج سنتی؟

این که بخواهیم ازدواج موفق را منوط به هر کدام از ازدواج های مدرن یا سنتی کنیم کار صحیحی نیست. بله زمانه تغییر کرده اما همچنان خوشبختی با ازدواج سنتی نیز امکان پذیر است. البته نه به شیوه ی قدیمی بلکه با تلفیقی از شیوه ی مدرن و سنتی ازدواج و با در جریان قرار دادن خانواده ها از طرف دختر و پسر می شود از مشکلات احتمالی کاست.
شما عزیزان برای ثبت بهترین اتفاق زندگی خود می توانید به دفتر ازدواج تهرانپارس مراجعه کنید و با کیفیت ترین خدمات را در محیطی به یاد ماندنی دریافت کنید.