ازدواج سنتی

ازدواج مهمترین رویداد در تمام مراحل زندگی هر فرد می باشد چه دختر باشد و چه پسر. این اقدام از جنبه های مختلف قابل بررسی است. در هر جامعه ای روابط اشخاص تأثیر بسزایی در ازدواج آن ها دارد و همینطور نوع ازدواج هایی که شکل می گیرند، بیانگر واقعیت موجود درآن جامعه می باشند.
درگذشته اقدام به ازدواج به روش سنتی انجام می شد و معمولا خانواده ها دختر و پسر را برای ازدواج باهم انتخاب می کردند. یا آن که شخص پس از انتخاب دختری متناسب با خانواده ی خویش، خانواده ی خود را مطلع می نمود و از آن ها می خواست تا به خواستگاری دختر بروند. سپس بعد از انجام خواستگاری و موافقت خانواده ی دختر، آن ها را به عقد یکدیگر در می آوردند.
در ازدواج چه به روش سنتی و چه به روش مدرن باید عقد خود را ثبت و رسمی کنید. شما می توانید به دفتر ازدواج شرق مراجعه فرمایید و مراسم عقد یا ازدواج خود را در سالن عقد کالسکه به زیبایی تمام برگزار کنید.

شناخت زوجین در ازدواج سنتی

در ازدواج سنتی دختر و پسر معمولا شناختی از هم ندارند و تا پیش از ازدواج از خصوصیات شخصیتی و روانی یکدیگر مطلع نیستند. خیلی از این ازدواج ها علی رغم تداوم تا انتهای عمر با موفقیت همراه نبودند. اما با گذشت زمان و الگوبرداری از کشورهای اروپایی و… سبک و روش ازدواج رفته رفته شاهد تغییراتی شد که به آن ازدواج مدرن می گویند. البته هم اکنون نیز خانواده هایی هستند که هنوز به اصول ازدواج سنتی معتقدند اما اکثر اشخاص به ازدواج به سبک مدرن و یا تلفیقی از مدرن و سنتی روی آورده اند.
برای برگزاری مراسم عقد خود به بهترین شکل و خلق شبی خاطره انگیز، این کار را به ما بسپارید. شما عزیزان می توانید به دفتر ازدواج تهرانپارس مراجعه فرمایید یا با شماره تماس های موجود در سایت با ما تماس حاصل فرمایید.