انواع آیین عقد ایرانی

آیین عقد و عروسی ایرانی، به ایران باستان و آداب و رسوم زرتشتیان باز می گردد که عموما پس از مراسم بله برون و آشنایی خانواده های عروس و داماد صورت می گیرد.
در اکثر اقوام و شهرهای ایران، مراسم نامزدی یا عقد به عهده خانواده دختر و در سالن عقد تشریفاتی یا منزل خانواده عروس برگزار می شود که خانواده دختر تمام مخارج آن را نیز به عهده گرفته و خانواده آقا داماد به همراه کیک و گل به مراسم می روند.
در بعضی شهرها مراسم در خانه عروس انجام می گیرد ولی میوه و شام آن را خانواده داماد برعهده دارند.
برخی اقوام هم رسم دارند هر کدام از خانواده های عروس و داماد یک مراسم نامزدی یا عقد جداگانه ای برای فامیل خود برگزار کنند.
تمامی این موارد باید در مراسم بله برون بین خانواده ها به توافق برسد و هر دو طرف مسئولیت های توافقی را به عهده بگیرند.
سفره عقد نیز بايد روي زمين چيده شده، تزئین گردد و عروس و داماد در پایین سفره بنشینند، همچنین کالسکه، دفتر ازدواج شرق تهران همراه با امکانات شکیل، آماده خدمت رسانی به شما عزیزان می باشد.
هنگام برگزاری عقد عروس وقتی وارد مجلس مي شود که همه مهمانان حاضر باشند و داماد بايستی در سمت راست عروس بنشيند که اين هر بر می گردد به آیین زرتشتي.
در خصوص سفره عقد هم عموما از يک تکه ترمه قديمي که نسل اندر نسل به خانواده عروس رسيده باشد استفاده مي شود و یا در دفتر ازدواج از قبل مهیا باشد.اگر ترمه در وسط پارچه سفيدی قرار مي گيرد و وسايل عقد روی آن چيده شود زیبایی سفره دو چندان می گردد.
برای برگزاری مراسم عقد با شکوه و زیبای خود با کالسکه، دفتر ازدواج تهرانپارس ، تماس حاصل فرمایید.