تاریخ مراسم عروسی

روز عروسی هم برای دختر خانم و هم برای آقا پسری که قرار است در آن روز بر جایگاه عروس و داماد بنشینند روزی همراه با استرس و البته خاطره انگیز است.
قدیمی ترها می گفتند: عروسی به چشم تماشاگر آسان است.
این گفته مورد تایید همه آن هایی که این تجربه را داشته اند قرار گرفته است.
یعنی هنگامی که خودتان در میدان باشید اصلا به این آسانی که به چشم می آید نیست.
کارهای فراوانی وجود دارد که بایستی هر دو خانواده میزبان انجام دهند تا عروسی به نحو احسن انجام گیرد. قدم نخست در تصمیم به برگزاری مراسم عقد و عروسی انتخاب تاریخی برای آن است.
چنانچه تاریخ مورد نظر شما با عیدهای مذهبی یا تاریخ های مهمی مقارن باشد، قطعا بایستی از یک الی دو ماه قبل، از دفتر ازدواج تهرانپارس کالسکه و دیگر دفاتر ازدواج وقت بگیرید.
تجربه و منطق نشان می دهد، با یکی دو روز قبل از یک عید مذهبی یا روزهایی مثل ولنتاین و کریسمس نمی توانید وقت دفترخانه را رزرو نمایید.

برنامه ریزی مراسم عروسی

در زندگی هر فرد مراسم عقد و عروسی دارای اهمیت فراوانی است و همه دوست دارند جشنی خاطره انگیز و ماندگار از آن ها به جای بماند.
البته نیاز نیست بیش از حد نگران باشید و تنها کافی است به درستی بتوانید برنامه ریزی کنید.
رزرو سالن عقد تشریفاتی یا سنجیدن شرایط برای عقد در منزل، رزرو وقت از محضرخانه، خرید حلقه، خرید آینه و شمعدان عروس، لباس عروس و داماد و … از جمله برنامه هایی هستند که تا یک ماه پیش از زمان مقرر مراسم بایستی انجام گیرند.

هزینه دفترخانه

در هزینه های محاسبه شده از یک ماه پیش از مراسم عقد بایستی هزینه محضرخانه را نیز بنویسید.
محضرخانه ها جهت ثبت عقد عموما هزینه از پیش تعیین شده ای را دریافت می کنند و معمولا جهت قرائت متن عقد آریایی هزینه ای نمی گیرند.