تخمین هزینه های اصلی مراسم عقد

دفترخانه و یا سالن عقد تشریفاتی به جهت ثبت عقد، عموما هزینه ای که از سوی سازمان ثبت تعیین شده است، دریافت می کنند و برای خواندن متن عقد آریایی معمولا هزینه ای نمی گیرند.
البته هر یک از دفاتر ازدواج ممکن است بنا به خدماتی که عرضه می دارند مبالغ متفاوتی را خواستار باشند.
به عنوان مثال خدماتی از قبیل اتاق عقد جداگانه، سفره عقد شکیل یا ساده، به کارگیری خدمه و پذیرایی کننده از میهمانان، عکاسی و فیلم برداری حرفه ای یا ساده از جشن و… می توانند جزء دیگر خدمات یک دفترخانه باشند.
پس اولین هزینه اساسی در یک مراسم رزرو دفترخانه است.
دفتر ازدواج تهرانپارس با نام کالسکه به شما اطمینان می دهد بهترین خدمات را با مناسب ترین قیمت به شما زوجین گرامی ارائه نماید.

میهمانان دعوت در مراسم عقد

تعداد میهمانانی که تصمیم دارید برای مراسم عقد و حضور در دفترخانه دعوت نمایید تاثیر زیادی بر هزینه های اصلی مراسم می گذارد و باید حتما این تعداد را روی برگه بنویسید و به دفترخانه اطلاع دهید.
توجه داشته باشید که دعوت از اقوام نزدیک و بزرگان طرفین عروس و داماد کافی می باشد و حتما لازم نیست اقوام را به همراه فرزندانشان دعوت کنید.

آینه و شمعدان عروس

شما ممکن است خانه ای برای خودتان نداشته باشید و تصمیم بگیرید در خانه اجاره ای زندگی مشترکتان را آغاز کنید و حتی لباس عروس و وسایل سفره عقد را نیز اجاره کنید. اما چیزی که باید خریداری شود و برای همیشه در خانه شما باقی بماند، آینه و شمعدان عروس است.
این خرید از اساسی ترین و اولین خریدهای زوجین محسوب می شود و بسیاری از قدیمی ترها هم توصیه می کنند برای هر زوجی به صورت جداگانه خریداری شود.
دختر خانم و آقا پسر در طول عقد بایستی بتوانند خودشان را در آینه سفره عقدشان مشاهده کنند و حتی اگر پول کافی برای خرید یک دست آینه و شمعدان مجلل ندارند بهتر است از انواع ساده تر و ارزان تر آن استفاده کنند و پس از جمع کردن سفره عقد حتما آن را نزد خود نگه دارند.