تشریفات مراسم عقد (بخش اول)

هر مراسم و مجلسی که برگزار می شود نوعی تشریفات نیاز دارد که عروس و داماد با کمک هم این وسایل و تشریفات را فراهم می کنند. تشریفات مراسم های عقد که در سالن عقد بر پا می شود نسبت به منازل کم تر است. اگر به دنبال کم تر شدن دردسر و نگرانی هستید، سالن عقد تشریفاتی کالسکه بهترین انتخاب است، این مجموعه یکی از بهترین های دفتر ازدواج شمال تهران است. در این مقاله چند نوع از این تشریفات را بیان می

کله‌ قند

اگر دیده باشید زمان خوانده شدن عقد، بالای سر عروس و داماد کله قند سابیده می شود که این موضوع بیان کننده ی باران رحمت است و شما برای خرید این کله قندها می توانید به مراکز فروش وسایل عقد و عروسی مراجعه کنید یا تکه قند بزرگی را بتراشید و با وسایل تزیینی تزیینش کنید. لازم است بدانید که مجموعه ی کالسکه تمام این لوازم تشریفات را دارد.با کالسکه، بهترین دفتر ازدواج دولت همراه باشید.

اسپند

دود کردن اسپند در مراسم هایی که جمعیت زیادی از مردم در کنار هم جمع شده اند دود می شود و در عروسی ها دود کردن اسپند نشانه ی دور شدن سیگنال های منفی از عروس و داماد است.

قو

اگر دقت کرده باشید سفره عقدهای آماده که در سالن عقد تشریفاتی وجود دارد یک جفت قو بر سر سفره قرار می دهند که دلیل این کار هم نشانه و معیار قو است. همانطور که می دانید قو تنها حیوانی است که با مرگ جفتش با هیچ جفت دیگری هم نشین نمی شود.

انار یا سیب سرخ

معمولا برخی میوه های خوش رنگ را بر سر سفره عقد می بینید که نمادی از برخورداری از نعمت است و قرار دادن این میوه ها بر سر سفره ای مهم مانند عقد خیلی مناسب می باشد. این مورد را به همگی پیشنهاد می کنیم.

ادامه ی این مقاله را در بخش بعد مطالعه کنید.