تشریفات مراسم عقد (بخش دوم)

همانطور که در مقاله ی بخش اول بیان کردیم هر مراسمی یک سری تشریفات دارد که عقد و عروسی از جمله مراسمات پرتشریفات هستند. اگر مراسمتان را در کالسکه بهترین دفتر ازدواج شمال تهران برگزار کنید خیلی از این تشریفات را بدون هیچ دردسری در دسترس خواهید داشت.

نبات

نبات نمادی از شیرینی است که در سفره عقد قرار داده می شود و به طور معمول بخشی از مهریه ی عروس چند شاخه نبات در نظر گرفته می شود که باید داماد همان روز عقد در سفره ی سالن عقد به عروس هدیه کند.

عسل

یکی از قسمت های جذاب مراسم عقد شیرین کردن کام عروس و داماد است که با دادن عسل در دهان هم دیگر این کار را انجام می دهند. برخی از خانواده ها با ظرافت کامل و ریزبینی تمام، این وسایل را تزیین می کنند و حتی لیوان عسل را هم با مروارید می پوشانند که خریدن همین ظروف از بازار هزینه های بالایی دارد. در صورتی که مراسمتان در سالن عقد تشریفاتی باشد از این هزینه ها راحت هستید.

تخم مرغ

تخم مرغ نشانه ی زاد و ولد و تداوم نسل است که به همین خاطر بر سر سفره های عقد حضور دارد. ممکن است این تخم مرغ ها را در رنگ های مختلف و طرح های خاص دیده باشید که باعث آرایش سفره می شود.

بادام

بادام نماد نوه دار شدن است و قدیمی ها معتقد هستند که برای سفره عقد باید از بادام و یا گردوهای بدون شکاف استفاده شود و از سوی دیگر بادام و گردو زیبایی و جذابیت خاصی به سفره می دهند و استفاده از آن ها اگر به منظور طرز فکر قدیمی هم نباشد باعث زیبایی سفره می شود.

گندم و برنج

استفاده از گندم و برنج در سفره عقد نماد برکت الهی می باشد و قرار دادن آن بر سر سفره عقد باعث زیبایی سفره شما می شود.