دلایل طولانی شدن دوران عقد

طولانی شدن دوران عقد دلایل زیادی دارد که چند مورد آن را با یک دیگر بررسی می کنیم. این دلایل اصلا برای طلاق قانع کننده نیست. مجموعه ی کالسکه بهترین دفتر ازدواج شمال تهران با ارائه ی مقالات مرتبط با عقد و عروسی در تلاش است تا زندگی آرامی را برای شما رقم بزند.

باور اشتباه

یکی از باورهای اشتباه این است که زوجین توقع شناخت بعد از عقد را دارند.
بعد از برگزاری مراسم عقد در سالن عقد تشریفاتی و یا منزل، شما و همسرتان یک زوج محسوب می شوید و دیگر زمانی برای شناخت ندارید. خیلی از زوج های جوان بعد از برگزاری مراسم در سالن عقد که میهمان های زیادی را هم دعوت کرده اند، به فکر شناختن و انتخاب کردن می افتند که دیگر دیر است.

سر و سامان دادن کارها

سر و سامان دادن کارهایی مثل تهیه جهیزیه، خانه، جشن عروسی، سربازی آقایان و یا ادامه تحصیل باعث جدایی و فاصله بین دو طرف می شود. نباید این برنامه ریزی ها را در بین عقد و عروسی قرار دهید و زمان عقد را زیاد کنید، بهتر است با برنامه ریزی جلو بروید و برخی از برنامه ها را قبل از عقد و برخی دیگر را بعد از عروسی بچینید.

بروز اتفاقات پیش بینی نشده

برخی اتفاقات پیش بینی نشده مانند فوت اقوام، مشکلات مالی شدید ممکن است مانع عروسی شما شوند و در این شرایط بهترین کار مدیریت بحران است و می بایست شرایط را آرام نگه دارید اما اگر شرایط ازدواج و برگزاری مراسم کوچک را داشتید اصلا منتظر نمانید.

نبود الزام

یکی از دلایل طولانی شدن دوران عقد الزامی ندانستن ازدواج برای پسر است. بیشتر مواقع زمانی که دختر و پسر با یک دیگر رابطه جنسی دارند اشتیاق پسر برای ازدواج کم می شود و حس می کند خواسته ای که از ازدواج داشته را برآورده کرده است.