ملزومات مراسم بله برون

مراسم بله برون هم مانند مراسمات دیگر یکی از خوشی های عروس و داماد است. همانند مراسم عقد که در سالن عقد برگزار می شود معمولا مراسم بله برون هم در منازل و در صورت کوچک بودن منزل عروس در سالن عقد انجام می شود. این مراسم برای بله گرفتن از عروس خانوم و همچنین آشنایی خانواده ها و اقوام طرفین برگزار می ‌شود. در این مراسم هدایایی از جانب خانواده داماد برای عروس خانوم خریداری شده و برای ایشان برده می‌ شود که این هدایا متناسب با رسم و رسومات طرفین و همچنین اوضاع مالی داماد کم و زیاد می‌ گردد اما آن چه برازنده و معقول است یک عدد انگشتر طلا، یک قواره پارچه چادری و یک عدد روسری و همچنین یک کله قند تزیین شده است که برخی از خانواده هایی که بودجه مالی دارند این وسایل را تزئین می کنند.
اگر به دنبال سالن عقد شیک و مناسب هستید یکی از شعب کالسکه در تهرانپارس، بهترین دفتر ازدواج تهرانپارس است که همه ی بومی های این منطقه این مجموعه را می شناسند.

بله برون با چه فاصله‌ای از خواستگاری انجام می شود؟

آیا می دانید بله برون با چه فاصله‌ای از خواستگاری انجام می شود؟ این موضوع به خانواده ها و شرایط بستگی دارد اما چیزی که مرسوم است این می باشد که معمولا از ‌یک هفته تا یک ماه بعد از خواستگاری برگزار شود.

میزبان بله‌ برون چه کسی است ؟

مراسم در خانه پدر عروس برگزار می شود، مهمانان هم شامل خانواده درجه یک عروس داماد و بزرگ ترهای فامیل می شود، نکته ای که در این مراسم مهم است این است که بله برون به هیچ عنوان جای بچه نیست، از قبل با میهمان هایتان صحبت کنید که بچه ‌هایشان را با خود نیاورند.