نکات انتخاب ساقدوش

وجود ساقدوش ها از زمان های قدیم در کنار عروس و داماد دیده می شود. ساقدوش ها سبب زیبا و جذاب جلوه دادن مراسم عروسی شما خواهد شد. ساقدوش ها در  مراسم عروسی همراه با عروس و داماد خواهند بود و یک شب رویایی را رغم خواهند زد. اما در انتخاب ساقدوش ها باید به نکاتی توجه نمود. سالن عقد کالسکه به شما کمک می کند که راحت تر بتوانید در مورد انتخاب ساقدوش ها، لباس ها و وظایف آن ها تصمیم گیری کنید.

تعداد ساقدوش ها

تعداد ساقدوش ها کاملا” بستگی به سلیقه شما دارد. ممکن است دوست داشته باشید که تعداد زیادی ساقدوش در کنار خود داشته باشید و یا اینکه فکر کنید 2 تا 3 ساقدوش برای شما کافی است. این امر کاملا سلیقه ای می باشد. شمایید که باید تصمیم بگیرید. در زمان های قدیم رسم بوده است که به ازای هر چهل مهمان یک زوج به عنوان ساقدوش عروس و داماد انتخاب شوند. اما این امر حتمیت ندارد.

لباس ساقدوش ها

در انتخاب لباس ساقدوش ها دقت کنید که بهتر است رنگ لباس با تم عروسی، رنگ دسته گل، سالن عقد ، رنگ کیک و تزیینات موجود ست باشد تا به زیبا تر دیده شدن مراسم شما کمک نماید.

مدل لباس ساقدوش ها بهتر است یکسان و یک اندازه باشد. بنابراین سعی کنید ساقدوش هایی با استایل شبیه به هم انتخاب نمایید. لباس ساقدوش ها بهتر است دارای تور نباشد. لباس ساقدوش های داماد نیز باید شبیه به هم باشد. استفاده از پاپیون می تواند بسیار زیبا به نظر برسد.

اکسسوری ساقدوش ها

می توانید برای ساقدوش های عروس از تاج های کوچک استفاده نمایید. این در صورتی است که خود عروس دارای تاج باشد و تاج عروس از تاج بقیه باید بزرگتر باشد. می توانید از گل نیز به عنوان تاج ساقدوش ها استفاده نمایید.

استفاده از گل سینه برای پسر ها و دسته گل برای دختر ها حتما باید انجام شود. این گل ها را با دسته گل عروس هماهنگ نمایید. لازم نیست که گل ها یکی باشد. بلکه هماهنگ بودن رنگ گل ها کفایت می کند.

وظایف ساقدوش ها

آماده‌ کردن عروس

انتخاب تم عروسی

کمک به انتخاب گیفت و کارت دعوت

انرژی دادن به عروس و داماد

نگهداری وسایل و هدایا

برقراری شور و هیجان در مراسم

بودن در کنار عروس و داماد در هنگام عقد آریایی

سالن عقد کالسکه مجلل ترین سالن عقد

09126040105 – 02177197114