کفش عروسی

برای انتخاب کفش عروسی نیاز به رعایت کردن چند مورد است تا در شب عروسی دچار کمر درد یا پا درد و غیره نشوید. برای مثال راحتی کفش یکی از مهم ترین موارد است که برای عروس و داماد الزامی می باشد.

1- راحتی کفش عروس:
یکی از مهم ‌ترین مواردی که در انتخاب کفش عروس باید به آن توجه کنید راحتی کفش می باشد.
چون که شما قرار است شما این کفش را در تمام طول شب به پا داشته باشید و با آن راه بروید و برقصید. اگر پاشنه ی آن خیلی بلند باشد یا پاهایتان را بزند، اعصاب شما را بر هم می‌ زند. بنابراین به دنبال کفش ‌هایی نروید که پاشنه های خیلی بلند و ظریفی داشته باشند یا شیب کف کفش خیلی زیاد باشد زیرا کفش‌ هایی با بندهای ظریف و محکم روی انگشتان پای شما باعث رد انداختن روی انگشتان و آزار می ‌شوند.

2- جنس کفش عروس:
شما نباید به این فکر کنید که کفش هایتان را فقط قرار است یک ‌شب استفاده کنید بنابر این جنس کفش عروسی شما بسیار مهم است. همانطور که می دانید ابریشم و ساتن دو جنس از پارچه هستند که مناسب برای طراحی رویه کفش لباس عروس می باشند. در این شرایط جنس پارچه‌ ی لباس عروس شما نیز می‌ تواند راهنمای بسیار خوبی برای انتخاب جنس رویه ی کفش عروسی ‌شما باشد.
شما حتی می ‌توانید تکه ‌ای از پارچه لباس عروس ‌تان را به کفاش بدهید تا با آن روی کفش عروس‌ تان طراحی کند. اگر روی لباس بالاتنه ‌تان کارشده باشد، می ‌توانید بخشی از این پارچه کارشده را روی کفشتان به کار ببرید.

3- زمان خرید کفش عروس
بهترین زمان برای خرید کردن کفش عروسی، آخرای روز و در واقع غروب است چون در طول روز بر اثر راه رفتن و ایستادن روی پاها، پاهای شما کمی‌ ورم می ‌کنند و بزرگتر می ‌شوند.

4- توجه به کف سالن عقد یا تالار عروسی یا باغ تالار
عقد یا عروسی شما قرار است در سالن عقد باغ برگزار شود یا در یک سالن که با قالی فرش شده؟ کفش ‌های عروسی با پاشنه تیز برای مراسم جشن ازدواج در باغ تالار مناسب نیست. ولی اگر قرار است مراسم عقد شما در سالن عقد ، با کف‌ پوش فرش یا پارچه‌ های ابریشمی و براق و سفید برگزار شود، لازم است کف کفش شما را کفی ‌های عاج دار که با کف اصطکاک ایجاد می کنند، بچسبانند.