جشن عروسی یکی از مهم ترین مراسمات برای هر زوج جوانی است. برای انجام مراسمات لازم است که قبل از  مراسم به طور کامل در مورد نحوه برگزاری مراسم برنامه ریزی های لازم صورت پذیرد.

برای انجام مراسم عروسی لازم است که تداراک لازم به ترتیب در اولویت قرار گیرد:

اولین کاری که هر زوج باید انجام دهد، تعیین تاریخ مراسم است تا همه برنامه ریزی ها بر اساس آن تاریخ خاص صورت پذیرد.

پس از تعیین تاریخ مراسم لازم است که تدارکات بعدی صورت پذیرد. دومین کار تهیه لیست از مهمان هایی است که قرار است در مراسم حضور داشته باشند. تعیین تعداد مهمان ها کمک می کند که تمام تصمیمات بعدی بر اساس تعداد مهمان ها صورت پذیرد.

پس از آنکه تاریخ مراسم و تعداد مهمان ها مشخص شد، لازم است که بودجه موجود برای انجام مراسمات تعیین و محاسبه گردد تا در خرید ملزوات مورد نظر مشکلی ایجاد نشود. بهتر است لیستی از کارهای عروسی تهیه کرده و بودجه موجود برای هر کار را نیز یادداشت نمایید.

پس از آن در مرحله بعد به دنبال سالن عقد و عروسی برای مراسم خود باشید. سالن های زیادی وجود دارند که برای انجام این کار آماده شده اند. می توانید به دفتر ازدواج تهرانپارس مراجعه نمایید.

یکی از کارهایی که باید انجام گیرد تعیین آتلیه مناسب برای عکاسی است. بهتر است تمامی خرید ها در مکان های نزدیک به هم انتخاب شود تا در روز عروسی مشکلی ایجاد نشود و کار ها سریع تر صورت پذیرد.

برای روز عروسی به آرایشگاه برای عروس و داماد نیاز است که برای این کار باید قبل از مراسم به آرایشگاه مورد نظر مراجعه کرده و بازدید عروس صورت گیرد.

یک گل فروشی در محلی نزدیک به آرایشگاه عروس انتخاب کنید. گل پیشنهادی و زمان تحویل گل را گزارش دهید.

حداقل از یک هفته قبل از مراسم محل سکونت عروس و داماد باید آماده باشد.

خرید های عروسی مانند  خرید آینه و شمعدان، لوازم آرایشی، چمدان و … را از قبل انجام داده باشید.

 خرید کارت عروسی را باید یک ماه قبل از مراسم انجام داده و باید توزیع کارت ها در اسرع وقت صورت پذیرد.

در پایان به این نکته توجه کنید که کلیه انتظاراتی را که برای انجام مراسم خود دارید، مانند عقد آریایی با سالن عقد انتخابی خود در میان بگذارید.